Особливості продажу арештованого майна в Україні

Особливості продажу арештованого майна в Україні

Ще декілька років тому ринок конфіскованого майна був непрозорим та на ньому діяло багато тіньових схем продажу арештованого майна. Активи (рухомі та нерухомі), які виконавча служба вилучала у боржників, збувалися серед «своїх» по заниженій вартості, із-за чого більше за все потерпали кредитори, так як не могли в повній мірі отримати втрачені кошти.

Також гроші втрачала і сама держава. Але зараз таке майно продається зовсім по іншому. Держава зобов’язала виконавчі служби, які є продавцями конфіскованого майна, продавати його відкрито через систему онлайн торгів Прозорро.Продажі.

Ця система функціоную з 2016 року та за цей невеликий час існування встигла показати себе в якості надійного інструменту боротьби з корупційними схемами. На сьогодні в цій системі функціонує понад 4 десятки ЕТМ – електронних торгівельних майданчиків. Вони надають широкий спектр біржових послуг та входять до складу асоціації «Біржових та електронних майданчиків. Такі онлайн платформи забезпечують відкритий доступ до бази даних усіх лотів, що є активними на даний час. При цьому так як сама система Прозорро не забезпечена технічними можливостями проведення онлайн торгів, цю функцію виконують електронні майданчики.

Як продається арештоване майно

Зараз таке майно виставляється на відкритих аукціонах, де на нього формується справедлива ринкова вартість. Це можливо завдяки тому, що за цікавий лот між потенційними покупцями розгортається гостра конкурентна боротьба. З особливостями продажу такого майна можна ознайомитися тут https://aeaep.com.ua/information/pravyla-prodazhu-areshtovanoho-majna-shcho-zminylosia/.

Використання такої системи дало багато переваг для усіх учасників ринку: покупці отримали доступ до усієї бази лотів з арештованим майном, а продавці змогли реалізовувати його швидше завдяки великій кількості бажаючи його придбати. Також переваги отримала і держава, яка нарешті змогла налагодити ефективний контроль цього ринку.

Електронні торгівельні майданчики (деякі з них) є учасниками спеціальної асоціації, що була створена з метою збільшення прозорості ринку послуг та товарів, а також з метою підвищення ефективності торгів. Ті, кому вдалося стати членами цієї асоціації, змогли отримати більше функціональних можливостей, необхідних для стабільної роботи та подальшого розвитку. Ця асоціація носить назву «Біржові та електронні майданчики». Вона забезпечує правову допомого своїм членам, а також створює оптимальні умови для їх роботи.