Цікаві факти про аукціони з продажу лісу-кругляку через систему ProZorro. Sale

Цікаві факти про аукціони з продажу лісу-кругляку через систему ProZorro. Sale

Реалізація ідеї з приводу того, щоб продавати необроблену деревину в форматі аукціоні призвела до того, що рівень корупції в цьому напрямку значно знизився.

Це й не дивно, так як подібні нововведення не дають можливості лісозаготівельним компаніям отримувати зверхприбутки за рахунок продажу деревини без документації. Важливо зазначити, що в сучасних реаліях обов’язковою умовою є те, щоб подібні аукціони проводилися виключно в системі ProZorro. Sale. Ви можете дізнатися про це більше, якщо перейдете за посиланням www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodazh-lisu-kruglyaku-na-ofitsijnomu-majdanchiku-prozorrosale. Це перевірений майданчик, яким успішно користуються тисячі людей протягом багатьох років.

З чого варто почати

Участь в таких торгах починається з вибору електронного майданчика. Важливо, щоб це був сервіс, що пройшов акредитацію в системі ProZorro. Sale. Для прикладу, це може бути майданчик УУБ. Варто зазначити, що на головному сайті uub.com.ua аукціонів зараз немає. Відповідно, вам потрібно натиснути на банер, що перенаправить вас на сайт sale.uub.com.ua, де ви зможете брати участь в аукціонах.

Далі, все йде по стандартним принципам – це вибір конкретного сорту деревину, перевірка якості, визначення з об’ємами й так далі. Важливо зазначити, що у випадку, коли об’єм не перевищує 150 кубометрів або 200 тисяч гривень, то проведення такої закупівлі через систему Прозорро вже не є обов’язковим.

Які питання варто брати до уваги

Один з нині актуальних моментів – це стартова вартість необробленої деревини. Вона встановлюється лише організатором аукціону. Відповідно, в ролі цих організаторів зазвичай виступають лісозаготівельники. На цьому етапі до уваги беруть такі моменти, як собівартість, попи та пропозиції.

Більш того, до уваги повинен братися такий фактор, як реальна обстановка на ринку з готовою продукцією. Всі ці аспекти дуже важливі й упускати їх не рекомендується. До уваги також потрібно брати і якість самої деревини та напрямки її збуту. Всі ці моменти потребують додаткового розгляду і вони не повинні упускатися з виду.

Лише беручи всі ці аспекти до уваги, можна гарантувати, що в кінченому форматі вартість самої деревини не почне зростати. Що стосується учасників торгів, то вони повинні також аналізувати всі ці моменти, щоб випадково не виграти в тому аукціоні, що не буде для них по-справжньому вигідними.