Аукціон з продажу деревини на електронному майданчику

Аукціон з продажу деревини на електронному майданчику

Відповідно до прийнятого Постановою Кабінету Міністрів, з 2020 року аукціони з продажу деревини повинні проходити на спеціалізованому ресурсі Прозорро або спеціалізованої Української універсальної біржі ProZorro Продажі, яка виступає офіційним партнером і успішно пройшла акредитацію. Проект розроблений спільно з представниками Міністерства енергетики і направлено на забезпечення надійного захисту навколишнього середовища. При створенні платформи було використано сучасне програмне забезпечення, яке гарантує цілодобовий публічний доступ до інформації про майбутні і минулих торгах.

Проведення торгів на електронному майданчику

Прийнята Постанова Кабінету Міністрів «Про впровадження пілотного проекту з організації аукціонів на електронному майданчику з метою продажу необробленої деревини» дозволяє Уряду вивести з тіні внутрішній ринок продажів лісу, тим самим не тільки легалізувати прибуток, але і вирівняти умови для всіх учасників. Завдяки європейському підходу кожен знаходиться на одному рівні, що дає право на проведення чесних і відкритих закупівель https://sale.uub.com.ua/news/aukciony-po-lisu-na-majdanchyku-ukraqinsqkoqi-universalqnoqi-birzhi.

Відповідно до розроблених правил проведення торгів, лоти допускаються до відкриття виключно при дотриманні деяких ключових умов. До них прийнято відносити:

· окремі партії необробленої деревини об’ємом від 25% від заявлених місячних показників виробництва;

· номінальний обсяг партії не менше 150 куб. м .;

· початкова вартість виставляється продукції не менше 200 000 грн.

Перераховані вимоги вказують на те, що взяти участь у торгах мають право виключно великі лісові господарства з великим оборотом коштів. При цьому правилами передбачено деякі винятки. Вони мають пряме відношення до учасників, які були зареєстровані для придбання матеріалів з метою:

· ремонту або будівництва приватних домоволодінь;

· клієнтам, які планують закупити продукцію для задоволення потреб армії;

· організації будівництва фізичними особами, що проживають на території України.

Необхідно пам’ятати, що тривалий час ринок продажів необробленої деревини знаходився в тіні, через що при закупівлі були використані не зовсім чесні схеми. Організація торгів за допомогою Української універсальної біржі дозволило докорінно змінити ситуацію, негативну тенденцію. Починаючи з 2020 року, внутрішній ринок став більш прозорим і що, важливо, публічним. Вся необхідна інформація про дату поведінки аукціону, обсягах партії та інші вичерпні відомості, представлені у відповідному розділі на сторінці офіційного сайту sale.uub.com.ua. При необхідності можна звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців, готовим надати посильну допомогу у вирішенні технічних і юридичних проблем.

Порядок прийняття участі в торгах на електронному майданчику

Щоб стати клієнтом Української універсальної біржі та брати активну участь у відкритих аукціонах, необхідно дотримуватися нескладного алгоритму дій. Детальна інструкція включає в себе:

1. Перехід на стартову сторінку офіційного сайту.

2. Реєстрація особистого кабінету.

3. Авторизація в зареєстрованому профілі.

4. Вибір даного відкритого тендеру.

5. Подача заявки на прийняття участі.

6. Участь в організованому лоті.

При необхідності можна відвідати розділ «Допомога», щоб ознайомитися з усіма наявними особливостями. Зверніть увагу, портал має інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, тому у клієнтів не виникає складнощів з його освоєнням. Брати участь в аукціонах можна з перших днів реєстрації особистого кабінету.